Wszystko o żaluzjach do okien PCV

Dzięki stolarce okiennej w domu można cieszyć się jasnymi, oświetlonymi wnętrzami, w których można zrelaksować się, odpocząć, spędzić czas z najbliższymi. Jednak nie zawsze pełny dostęp światła z zewnątrz jest pożądany. W lecie, w ciągu dnia, gdy temperatury zaczynają być nieznośnie wysokie, marzy się o tym, aby choć odrobinę odgrodzić się od gorąca panującego na dworze. Natomiast w nocy każdy chce udać się na spoczynek i zasnąć w pełni zaciemnionym pomieszczeniu. W związku z tym właściciele okien plastikowych powinni zainwestować w żaluzje. Czym są te produkty i jak wybrać najlepsze?

Może się wydawać, że dziś żaluzje, jako osłona okien, powoli przestają być modne. Na ich miejsce pojawiły się przecież stylowe rolety, np. rolety rzymskie. Jednak okna PCV Wrocław wciąż warto wyposażać w żaluzje, bowiem są nie tylko praktyczne, ale także coraz estetyczniejsze. Wbrew pozorom żaluzje nie tylko sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych! Można je swobodnie zamontować w domu i cieszyć się ich ciekawym wzornictwem i funkcjonalnością.

Żaluzje wewnętrzne do okien PCV

To przede wszystkim alternatywa dla rolet wewnętrznych, tych typu dzień-noc czy rzymskich. Żaluzje wewnętrzne to proste i komfortowe rozwiązanie, a do tego bardzo uniwersalne. Składają się z poziomych lub pionowych listewek zwanych lamelami. Kiedyś bardzo popularne były żaluzje aluminiowe, jednak dziś odchodzi się już od tego produktu. Oczywiście tego rodzaju wyroby nadal są stosowane, np. w biurach, ale szybko się nagrzewają i nie nadają wnętrzu przytulności, więc nie będą dobre do domu. Okna PCV o wiele lepiej wyposażyć w żaluzje wewnętrzne drewniane. Wyglądają bardzo estetycznie, a do tego pozwalają w łatwy i szybki sposób kontrolować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Coraz popularniejsze są dziś żaluzje bambusowe, które można zamontować zarówno w sypialni, jak i w kuchni czy łazience. Okna PCV z takimi żaluzjami prezentują się naprawdę oryginalnie, nadają wnętrzu wręcz odrobinę egzotyki. To produkt dla osób lubiących nietypowe rozwiązania, które nie tylko cieszą oko, ale także są praktyczne i naturalne.

Żaluzje zewnętrzne do okien PCV

Okna PCV mogą także posiadać żaluzje zewnętrzne, zwane inaczej fasadowymi. To już zupełnie inne produkty niż żaluzje wewnętrzne, które można zamontować nawet bezinwazyjnie. Żaluzje zewnętrzne mają za zadanie nie tylko ograniczyć dostęp promieni słonecznych i innego światła do wnętrza domu, ale także pełnią rolę zabezpieczenia mienia. Dzięki ich zastosowaniu dostanie się do domu przez złodziei będzie mocno utrudnione. Żaluzje pomogą zwiększyć bezpieczeństwo domowników, co nie jest bez znaczenia w obecnych czasach, kiedy dochodzi nawet do kradzieży „na śpiocha”, czyli gdy mieszkańcy domu znajdują się we wnętrzu budynku.

Żaluzje zewnętrzne będą bardzo przydatne w upalne dni, gdy chce się jak najszybciej obniżyć temperaturę w pomieszczeniach. W nocy natomiast pozwolą uzyskać pełne zaciemnienie, a więc i lepszy sen. Ponadto żaluzje tego typu dobrze tłumią hałasy, co okazuje się bardzo praktyczne, gdy dom znajduje się w pobliżu np. ruchliwej drogi. O wyborze żaluzji zewnętrznych do okien PCV warto pomyśleć już na etapie projektowania domu – wówczas można zdecydować się na montaż żaluzji pod tynkiem, co jest o wiele estetyczniejszym rozwiązaniem. Jeśli okna PCV z żaluzjami wyposaży się dodatkowo w automatyczny system sterowania, wówczas uzyska się pełen komfort obsługi żaluzji. Oczywiście nie ma także problemu, aby skorzystać z ręcznego systemu sterowania, który będzie tańszy i równie skuteczny.

Okna Wrocław mogą posiadać zarówno żaluzje wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Są to wyroby, które nie tylko zapewnią odpowiednie zaciemnienie pomieszczeń, ale w przypadku żaluzji zewnętrznych także zagwarantują bezpieczeństwo i skuteczne odseparowanie od ruchliwych ulic czy wścibskich spojrzeń sąsiadów. Obecnie do wyboru jest wiele rodzajów żaluzji, od bambusowych po aluminiowe, więc każdy bez wątpienia znajdzie wyrób idealny do swojego domu. Co ważne żaluzje wewnętrzne i zewnętrzne sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych budynkach.