Jak wybrać okna do pokoju dziecięcego?

Dla rodziców szczęście i zdrowie ich pociech to najważniejsze kwestie. W związku z tym dbają o ich właściwe odżywianie, zapewniają wszelkie udogodnienia, wyposażają ich pokoje w niezbędne produkty, np. wygodne łózka, estetyczne dodatki. Wszystko po to, aby dzieciom niczego nie brakowało i czuły się w domu nie tylko bezpieczne, ale i zadowolone. Niektórzy rodzice zapominają jednak o prawidłowym doborze okien w pokoju dziecięcym. To duży błąd, bowiem okna także w pomieszczeniach najmłodszych domowników nie powinny być kupowane bez analizy, które będą najlepsze. Jakie okna sprawdzą się w sypialniach dzieci?

Może się wydawać, że w pokoju dziecięcym okno to najmniej istotny szczegół. Rodzice jednak szybko zmieniają podejście, kiedy dziecko źle sypia czy nagle samodzielnie otworzy okno. Takie sytuacje mogą być wręcz niebezpieczne dla życia dzieci, więc warto zawczasu zastanowić się, jakie okna zamontować w pokoju młodych domowników. Nie każde spełni swoje zadanie, więc warto przemyśleć zakup. Przede wszystkim do sypialni dziecka, jak i do całego domu jednorodzinnego czy mieszkania, poleca się okna PCV Wrocław. Mają wiele zalet i świetnie nadają się dla małoletnich użytkowników, którzy nie zawsze wiedza, jak z nimi postępować. Na co konkretnie zwrócić uwagę?

Dobra termoizolacyjność okien PCV

By w pokoju dziecka panowała optymalna temperatura, która pozwoli dziecku spokojnie spać, niezbędne są skuteczne okna PCV o właściwiej izolacji termicznej. Skąd wiedzieć, że konkretny model okna spełni swoje zadanie? Najlepiej zerknąć do dokumentacji technicznej i sprawdzić współczynnik przenikania ciepła Uw całego okna. Jeśli wynosi od 0,85 do 1 W/(m2K), wówczas okno jest energooszczędne i zapewni doskonałe warunki do rozwoju malucha. Będzie dobrze czuło się w nim zarówno latem, jak i zimą. Warto wziąć pod uwagę także ilość szyb w oknie – powinno być trzyszybowe.

Wysoka izolacja akustyczna okna PCV

Żaden rodzic nie chce, aby jego dziecko miało problem z zaśnięciem, bo z dworu dochodzą hałasy. Dlatego ważne jest zastosowanie okien plastikowych o wysokiej izolacji akustycznej. Parametr, o którym nie wolno zapominać, to Rw. Im jest wyższy, tym lepiej dla użytkowników, bo okno tłumi więcej dźwięków. Jeśli za oknem znajduje się ruchliwa ulica, okno PCV powinno mieć izolacyjność akustyczną na poziomie 40 dB lub większą.

Okna PCV, a bezpieczeństwo

Nie może się zdarzyć, że dziecko, które już nieco podrośnie, będzie mogło samo otworzyć okno. Jest to szczególnie niebezpieczne w blokach mieszkalnych. W takim wypadku najlepiej zastosować specjalne klamki na kluczyk. Dzięki nim dziecko nie otworzy samodzielnie okna, a rodzice będą mogli je obsługiwać bez problemu. By w ogóle nie obawiać się o zdrowie malucha czy starszych dzieci, warto także zainwestować w okna plastikowe o klasie szyb P3 lub P4 ze specjalnymi warstwami folii. Takie okna nie tylko nie ulegną rozbiciu, ale także uchronią przed włamaniami.

Efektywna wentylacja okien PCV

Bez wątpienia pokój dziecka powinien być dobrze wentylowany. Okna PCV z funkcją mikrowentylacji mogą być bardzo praktyczne, ale innym, także dobrym rozwiązaniem, są okna z dodatkowymi nawiewnikami. Wówczas, jeśli jest taka potrzeba, dostarczają do pomieszczenia więcej powietrza bez potrzeby otwierania okna.

Okna PCV doskonale sprawdzą się w dziecięcym pokoju. Są energooszczędne, zapewniają ochronę przed hałasem, mogą być także wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, które nie pozwolą dziecku otworzyć skrzydła. Okna plastikowe mają także inną, bardzo ważną zaletę. Poza oczywiście faktem, że są najtańszymi produktami tego typu dostępnymi na rynku. Okna PCV można także z łatwością czyścić. Jest to duży atut, jeśli ma się w domu małego wielbiciela prac artystycznych. Pomalowanie ramy okna plastikowego, np. farbą, nie jest żadnym problemem, bowiem wszystkie zanieczyszczenia można natychmiast usunąć. Ważne jest także to, że okna Wrocław można dostać niemal we wszystkich kolorach, więc nie ma problemu, aby w pokoju dziecka znalazło się okno w kolorze czerwonym czy zielonym.